Obóz harcerski w Przebrnie
Zakończenie roku szkolnego 2009/2010
III Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej
10 czerwca w MGOK w Ożarowie odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Wzięły w nim udział również dzieci z naszego przedszkola.
"Misie" zaprezentowały dwie piosenki. Wszystkim ich występ bardzo się podobał. Rodzice byli dumni ze swoich pociech, a dzieci zadowolone
z upominków, które otrzymały.
OGŁOSZENIE
Decyzją Kręgu RadyZuchy z 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” z Pisar w odpowiedzi na rozkaz specjalny komendantki Hufca, hm. Ewy Miękiny oraz apel Komendy Hufca ZHP Sandomierz odnośnie harcerskiej służby na rzecz ofiar powodzi postanowiły włączyć się w tę akcję.
Nasza gromada w porozumieniu z Samorządem Uczniowskim Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach ogłasza, „Zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dlapowodzian”.
Nasza akcja zostanie przeprowadzonado 3 czerwca 2010 roku.
Dajmy wyraz harcerskiej i braterskiej służby!
Są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy.
NAJPOTRZEBNIEJSZE MATERIAŁY, KTÓRE BĘDĄ ZBIERANE:
ZABAWKI, KSIĄŻKI, GRY ITP. DLA DZIECI
MATERIAŁY BIUROWE, WYPRAWKI SZKOLNE - ZESZYTY, DŁUGOPISY, OŁÓWKI, PLECAKI-TORNISTRY, KREDKI I INNE RZECZY, KTÓRE SĄ NIEZBĘDNE W SZKOLE
ŚRODKI CZYSTOŚCI - RĘCZNIKI PAPIEROWE, CHUSTECZKI HIGIENICZNE,
ARTYKUŁY DO PIELĘGNACJI NIEMOWLĄT - PAMPERSY,
BUTY GUMOWE DLA DZIECI.
Damian Jońca, uczeń PSP PISARY finalistą XX Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
W weekend 22-23 maja 2010 r.odbył się w Starachowicach już ostatni w tym roku, ogólnopolski etap XX Małego Konkursu Recytatorskiego. Finalistą tego jubileuszowego konkursu zostałDamian Jońca, uczeń klasy III PSP w Pisarach.
Damian w sobotnie przedpołudnie znalazł się w gościnnym pociągu i podczas podróży „zaczarowaną ciuchcią przez dwudziestolecie” wziął udział w przesłuchaniach Dziecięcego Festiwalu Słowa. Swoją prezentację dwóch utworów: wiersza „Jak to dobrze być chłopakiem” oraz fragmentu książki „Chłopak na opak” przedstawił radzie artystycznej oraz zgromadzonej w Starachowickim Centrum Kultury publiczności w trzecim koncercie.
Zaczarowaną, nietypową lokomotywą w tym roku podróżowało aż około 80 recytatorów z całej Polski. Grupa najlepszych mistrzów słowa to fantastyczne towarzystwo dla ucznia naszej szkoły, który zaprezentował się bardzo ładnie i godnie reprezentował naszą szkołę i gminę Ożarów w tym konkursie.
Damian Jońca to jeden z ośmiu naszych recytatorów, których tegoroczne występy przyniosły chlubę i wiele sukcesów naszej szkole.
Do tej grupy należą jeszcze:Gabriela Dziuba, Agnieszka Kuracińska, Weronika Siwiec, Tomasz Morgaś, Jakub Chrzanowski, Kamil Kiec, Kamil Jędrzejewski.
To fantastyczny zespół artystyczny, który dzięki ogromnemu zaangażowaniu reprezentował w bieżącym roku szkolnym/ niektórzy od kilku lat/ nasze środowisko, szkołę oraz gminę na konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, sięgając nierzadko po najwyższe miejsca.
Gratulujemy im i życzymy dalszej owocnej pracy nad sobą i swoim talentem!
Mariola Krawczyk
Sukces 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” z Pisar na Festiwalu Piosenki Harcerskej
W sobotę 15 maja 2010 roku w Chobrzanach odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej pod hasłem "Silni w braterskiej służbie" .
W festiwalowych zmaganiach uczestniczyli reprezentanci następujących środowisk harcerskich:
11 GZ "Ekoludki" z Pisar
18 GZ "Leśne Duszki" z Annopola
20 GZ "Sprytna Gromadka Kubusia Puchatka" z Sandomierza
20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" z Annopola
23 DH "Wichry" z Sandomierza
24 DH im. S. Żeromskiego z Chobrzan
Nasza gromada zuchowa wystąpiła w dwóch kategoriach.
Jako solista fantastycznie zaprezentował się Jakub Chrzanowski, uczeń klasy II.
Kuba dla siebie i całej drużyny wyśpiewałI miejsce.
Nasz zespół w składzie: Agnieszka Kuracińska, Jakub Chrzanowski, Tomasz Morgaś, Damian Jońca, Kamil Jędrzejewski, Karol Stawiarz zajął takżezaszczytneI miejsce.
Drużynę do festiwalu przygotowałai akompaniowała jej na organach pani Halina Ozdoba, która przez wiele lat pracując wraz z harcerzami i uczniami naszej szkoły przyczyniła się do ich sukcesów.
Organizatorzy konkursu: Zespół Placówek Oświatowych w Chobrzanach oraz Komenda Hufca ZHP Sandomierz zadbali o fantastyczną atmosferę festiwalu. Harcerki z 24 DH z Chobrzan przygotowały dla uczestników wiele zabaw, pląsów, okrzyków, a nawet deser. Pogoda także dopisała.
To kolejna udana akcja sandomierskiego Hufca ZHP. Nasza gromada bardzo chętnie bierze udział w wyjazdach, konkursach, rajdach pod patronatem sandomierskiego środowiska harcerskiego.
Gratulujemy „Ekoludkom” wyśpiewanch sukcesów, a pani Halinie Ozdobie dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie zuchów do festiwalu!
drużynowa 11 GZ „Ekoludki”
dh pwd. Mariola Krawczyk
Eliminacje Wojewódzkiego XX Małego Konkursu Wojewódzkiego w Ostrowcu Św.
Kolejne sukcesy recytatorskie z Pisar
Szkoła w Pisarach ma kolejny powód do dumy z sukcesów swoich uczniów.
Za nami eliminacje wojewódzkie XX Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Starachowickie Centrum Kultury.
Etap wojewódzki odbył się 5 maja.
Niewątpliwie data ta okazała się szczęśliwa dla Damiana Jońcy, ucznia klasy III, który po wspaniałej prezentacji, otrzymał nominację do eliminacji ogólnopolskich tego konkursu oraz dla Agnieszki Kuracińskiej, uczennicy klasy IV. Agnieszka otrzymała wyróżnienie.
Przypominamy, iż na szczeblu gminnym Małego OKR wystartowała grupa naszych uczniów w dziesięcioosobowym składzie: Gabrysia Dziuba, Klaudia Opala, Izabela Sobczyk, Jakub Chrzanowski, Tomasz Morgaś, Damian Jońca, Kamil Jędrzejewski, Kamil Kiec, Agnieszka Kuracińska, Weronika Siwiec. Do powiatowych eliminacji ośmiu uczniów otrzymało nominacje w recytacjach i dodatkowo dwoje w konkursie „Wywiedzione ze słowa”. Niestety Gabrysi choroba pokrzyżowała plany i ogromne ambicje recytatorskie, ale pozostałych siedmiu naszych recytatorów zakwalifikowało się do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Weronika Siwiec i Kamil Kiec wzięli udział nie tylko w turnieju recytatorskim, ale także we wspomnianym już wcześniej turnieju „Wywiedzione ze słowa”. Wszyscy recytatorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Konkursy zawsze jednak
mają to do siebie, że zwyciężają ci najlepsi. Tym razem byli to Damian i Agnieszka, którzy od pierwszej klasy szlifowali swój talent recytatorski na szkolnym kole teatralnym i już wcześniej mieli na swoim koncie sukcesy artystyczne. Już wkrótce, bo weekend 22-23 maja Damian spędzi w Starachowickim Centrum Kultury, mierząc się w sztuce recytatorskiej z najlepszymi mówcami w swojej kategorii wiekowej z całej Polski.
Życzymy mu powodzenia i trzymamy kciuki.
Mariola Krawczyk
Polska Biega 2010
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pisarach 7 maja uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl życia - ,,Polska Biega. Jest to największa w Polsce tego typu impreza sportowa. Biorąc udział w przygotowaniach do biegu dzieci miały możliwość wspólnej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Przygotowanie imprezy środowiskowej to okazja do wspólnej nauki, pokazania swoich możliwości i talentów organizacyjnych, dobrej zabawy oraz uświadomienie uczniom, wychowankom, mieszkańcom gminy, rodzinie, że bieganie to sposób na dobre, zdrowe życie.
Do biegu zgłosili się chętni uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas młodszych.
Uczestnicy startowali według kategorii wiekowych. Trasa przebiegała przez Pisary z metą zlokalizowaną na boisku szkolnym.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w biegu.
Sukcesy artystyczne
Nie tak dawno, bo około miesiąc temu społeczność PSP w Pisarach cieszyła się z sukcesów recytatorskich swoich uczniów, a zwłaszcza sześcioletniej Gabrysi Dziuby, uczennicy klasy pierwszej oraz Tomasza Morgasia, ucznia klasy drugiej, którzy w recytacjach zajęli pierwsze miejsca, zarówno na szczeblu hufcowym, jak i chorągwianym. Tomek na konkursach recytatorskich w Sandomierzu i Kielcach reprezentował jednocześnie 11 GZ „Ekoludki” działającą przy szkole.
Okazało się, że tę dwójkę małych bohaterów stać na dużo więcej.
Weekend / 23-25 kwietnia/ Gabrysia i Tomek spędzili w Łodzi, jako finaliści XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” organizowanego przez Chorągiew Łódzką ZHP. Reprezentowali na konkursie bardzo godnie nie tylko naszą szkołę, drużynę zuchową, ale również Sandomierski Hufiec ZHP. Spędzone tam chwile zachowają na długo w pamięci, gdyż o tak dużym sukcesie nie da się szybko zapomnieć.
Nasza mała gwiazdeczka zaprezentowała się bardzo dzielnie i zajęła I miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Tomek także okazał się profesjonalistą w recytacji w swojej kategorii wiekowej/ kl. I-III/, zajmując zaszczytne miejsce II. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w Łodzi na scenach Teatru „Arlekin” oraz Teatru Nowego. Godnie zaprezentowały się także podczas Koncertu Laureatów, do którego wytypowali je jurorzy.
Dla tak młodych ludzi to była nie tylko fantastyczna przygoda, ale także wspaniała lekcja sztuki teatralno- recytatorskiej. Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych, tak owocnych sukcesów w przyszłym roku.
Warto dodać, że w naszej szkole jest więcej miłośników sztuki artystycznej. Mamy za sobą wspaniałe kwietniowe udziały naszych uczniów w XX Małym Ogólopolskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Starachowickie Centrum Kultury, którzy na szczeblu gminnym wystartowali w dziesięcioosobowym składzie: Gabriela Dziuba, Klaudia Opala, Izabela Sobczyk, Jakub Chrzanowski, Tomasz Morgaś, Damian Jońca, Kamil Jędrzejewski, Kamil Kiec, Agnieszka Kuracińska, Weronika Siwiec. Do powiatowych eliminacji 8 uczniów otrzymało nominacje w recytacjach i dodatkowo 2 w „wywiedzionym ze słowa”. Gabrysia ze względu na chorobę nie wzięła w nich udziału, ale pozostałych 7 naszych recytatorów zakwalifikowało się do konkursu na szczeblu wojewódzkim/ w tym 9 nominacji, gdyż Weronika Siwiec i Kamil Kiec wzięli udział nie tylko w turnieju recytatorskim, ale także we wspomnianym już wcześniej turnieju „Wywiedzione ze słowa”. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 5 maja w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Za nami także tegoroczny konkurs recytatorski „Poezja dziecięca” organizowany przez Hufiec Sandomierz. Wystartowało w nim 5 zuchów oraz jeszcze nie należąca do drużyny Gabrysia Dziuba.
Kamil Kiec zajął I miejsce, Tomasz Morgaś, Gabrysia Dziuba, Agnieszka Kuracińska, Kamil Jędrzejewski zajęli miejsce II, a Damian Jońca zdobył wyróżnienie.
Niedawno, bo 22 kwietnia odbył się także Gminny Konkurs Piosenki „Mini- Szansa”.
Jakub Chrzanowski, uczeń klasy drugiej wywalczył dla nas wspaniałe miejsce I w swojej kategorii wiekowej, a uczennica klasy czwartej Beata Stawiarska otrzymała wyróżnienie. Fantastyczny wyraz artystyczny na scenie zaprezentowali także pozostali artyści: Klaudia Opala, Damian Jońca, Michał Wawrzyńczak, Agnieszka Kuracińska, Weronika Masternak.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu swojego talentu artystycznego.
Obecnie trwają przygotowaniadoFestiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, który odbędzie się w Chobrzanach.Trzymamy kciuki. Powodzenia.
Mariola Krawczyk
Ku pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Ku pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem
Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach wyraziła swój żal
i połączyła się w bólu i żałobie z rodzinami ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.
W poniedziałek 12 kwietnia, rano przed lekcjami, uczczono minutą ciszy pamięć po prezydencie naszego kraju,
Lechu Kaczyńskim, jego żonie Marii oraz wszystkich pozostałych tragicznie zmarłych, blisko 100 osobach.
Nauczyciele na zajęciach rozmawiali z uczniami na temat wydarzeń katyńskich sprzed 70 lat i tych obecnych,
tragicznych momentach związanych tak ściśle z obchodami okrągłej rocznicy mordu na polskich oficerach,
nauczycielach, czyli ścisłej elicie polskiej inteligencji. To dla współczesnej ojczyzny niezwykle trudne chwile.
Katyń pozostanie na zawsze bolesnym wspomnieniem dla wszystkich pogrążonych w żałobie Polaków.
We wtorek hołd wszystkim zmarłym osobom, które oddały swoje życie w służbie ojczyźnie złożyły
zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki”. Członkowie naszej szkolnej gromady wypełnili jednocześnie
wolę Komendy Głównej ZHP oraz Komendy Hufca ZHP w Sandomierzu stosując się
do wydanych przez odpowiednich komendantów rozkazów specjalnych.
Rozkazy te wystosowano do środowisk zuchowych i harcerskich w całej
Polsce. Ksiądz proboszcz Mieczysław Janiec, także skierował podczas apelu kilka słów do uczniów,
przybliżając im wydarzenia katyńskie. Podkreślił symbolikę katastrofy z 10 kwietnia,
tak ważną nie tylko dla naszego państwa, ale także mającą związek z kościołem,
z piątą rocznicą śmierci Jana Pawła II oraz ze Świętem Miłosierdzia Bożego.
Pod kierunkiem księdza cała nasza szkolna społeczność odmówiła wspólną modlitwę
za wszystkie osoby, które w drodze po prawdę historyczną utraciły swoje życie.
Budzenie wiosny
W dniu 22 marca Samorząd Uczniowski przygotował zabawę pod tytułem "Budzenie Wiosny". Wzięli w niej udział przedszkolaki oraz klasy I-VI.
Uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie kukły Marzanny. Rozstrzygnięto konkurs "Wiosna - piękna i radosna",
który polegał na wykreowaniu przez każdą klasę postaci Pani Wiosny.
Wszystkie "Wiosny" zaprezentowały się na wybiegu dla modelek.
Zabawę zakończono wiosennym pochodem w poszukiwaniu oznak prawdziwej wiosny oraz symbolicznym pożegnaniem zimy przez spalenie "zimowych panien".
Eliminacje wojewódzkie XVIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego
Recytatorzy z Pisar sięgają po najwyższe miejsca w wojewódzkim konkursie
W piątek 19 marca 2009 r.w Pałacu T. Zielińskiego w Kielcach odbyły się eliminacje chorągwiane/wojewódzkie/ XVIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”.
Hufiec Sandomierz reprezentowali m.in. najmłodsi recytatorzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach: uczennica klasy I, zaledwie sześcioletnia Gabriela Dziuba, która rok wcześniej podjęła naukę w szkole oraz Tomasz Morgaś, uczeń klasy II. Tomek reprezentował jednocześnie 11 GZ „Ekoludki”, działającą przy szkole. Opiekę nad zuchami sprawuje dh Mariola Krawczyk.
Tegoroczne motto konkursu brzmi: „Człowiek zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą jest stworzeniem, które nie tylko myśli i pracuje, ale śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historie i świętuje”. Kolejni recytatorzy z poszczególnych kategorii wiekowych udowodnili, że słowem mówionym można śpiewać, tańczyć, modlić się i świętować dowoli.
Opowiadanym na różny sposób, wesołym i poważnym historiom, nie było końca.
Gabrysia i Tomek wraz z innymi uczestnikami tego konkursu pokazali na scenie prawdziwą próbkę aktorstwa. Jurorzy byli zachwyceni ich recytacją. Urzekł ich nie tylko sposób recytacji, ale również ich ogólny wyraz artystyczny na scenie.
Dzieciaki były rewelacyjne. Ich zadaniem było wyrecytowanie wiersza oraz fragmentu prozy. Gabrysia przekonała wszystkich, że z braku węża, za bohaterkę opowiadania może służyć dżdżownica, a Tomek udowodnił, że największą przyjemność w Dniu Nauczyciela sprawi swojej pani, jeśli nie pójdzie do szkoły.
Gabrysia Dziuba i Tomasz Morgaś zajęli I miejsca w swojej kategorii wiekowej / kl. I-III/ i zakwalifikowali się do eliminacji ogólnopolskich, które odbędą się w Łodzi w dn. 24-25 kwietnia.
Warto dodać, że recytatorzy z Pisar do finału ogólopolskiego zakwalifikowali się już czwarty rok z rzędu.
Tomek Morgaś, uczeń klasy II i nasz zuch będzie tam po raz drugi!
Gratulacje i powodzenia!!!
Mariola Krawczyk
Słów kilka o przygodzie z recytacją uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach ...
Słów kilka o przygodzie z recytacją uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach ...
W bieżącym roku szkolnym przypada już XVIII edycja Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Chorągiew Łódzka ZHP. Tegoroczne motto konkursu to słowa Harveya Coxa : „Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą, jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli, ale także śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historie i świętuje".
W sobotę 6 marca w Sandomierzu odbyły się eliminacje hufcowe tego konkursu. Nasi recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I –kl. I-III oraz kat. II -kl. IV-VI. Ekipa w składzie: Gabriela Dziuba / I miejsce/, Tomasz Morgaś/ I miejsce/, Jakub Chrzanowski/ wyróżnienie/, Kamil Kiec/ II miejsce/, Kamil Jędrzejewski/ III miejsce/ i Weronika Siwiec/ wyróżnienie/ walczyła bardzo dzielnie w podziemiach Restauracji „Ciżemka” oraz Trasy Turystycznej i godnie zaprezentowała szkołę, o czym świadczą odniesione sukcesy. Laureaci miejsc pierwszych – Gabrysia- sześciolatka z klasy pierwszej oraz Tomek z klasy II będą reprezentować szkołę i naszą gromadę zuchową na eliminacjach chorągwianych w Kielcach 19 marca.
Od wielu lat zuchy oraz uczniowie ze szkoły w Pisarach uczestniczą w kolejnych etapach tego konkursu, począwszy od eliminacji szkolnych, poprzez hufcowe i chorągwiane, organizowane przez Komendę hufca ZHP Sandomierz oraz Chorągiew ZHP Kielce. Przez kolejne trzy lata nasi uczniowie wzięli udział także w eliminacjach ogólnopolskich. W roku szk. 2006/07 Agnieszka Kuracińska, będąc zaledwie uczennicą klasy pierwszej zajęła III miejsce na eliminacjach centralnych, które przez kilka kolejnych lat odbywały się w pięknie położonym, malowniczym Ośrodku Harcerskim w Załęczu Wielkim. W roku szk. 2007/08 finalistą tego konkursu został Kamil Kiec. Rok ubiegły był szczególnie pomyślny dla naszych recytatorów, którzy aż w liczbie sześciu dostali się na eliminacje wojewódzkie. Byli to: Tomasz Morgaś, Agnieszka Kuracińska, Kamil Kiec, Kamil Jędrzejewski, Weronika Siwiec i Martyna Obarska. Piątka z nich została laureatami i otrzymała nominację do uczestnictwa w eliminacjach ogólnopolskich. Kamil Kiec zajął wówczas zaszczytne II miejsce.
Warto dodać, że recytatorzy do udziału w konkursie przygotowują się nie tylko na szkolnym kole teatralnym, zbiórkach gromady zuchowej/opiekun - pani Mariola Krawczyk, ale także pod czujnym okiem wychowawców i rodziców, którzy zawsze służą pomocą, chociażby w transporcie dzieci. Co roku nasi artyści biorą udział w wielu konkursach recytatorskich, teatralnych, czy muzycznych, a ich poziom artystyczny jest coraz bardziej widoczny. Świadczy o tym chociażby tegoroczny sukces w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych, gdzie zajęli I miejsce.
Mariola Krawczyk
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu realizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową w ramach programu Komisji Europejskiej "Safer Internet". W ramach DBI 2010 w naszej szkole 25 lutego uczniowie klas V i VI zaprezentowali dla całej społeczności uczniowskiej przygotowane scenki o zagrożeniach w sieci i zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.
Obietnica Zuchowa 11 gromady Zuchowej
„Obiecuję być dobrym zuchem. Zawsze przestrzegać Prawa Zucha”
W sobotę 20 lutego 2010 r. podczas braterskich „ HARC – POTYCZEK” w Sandomierzu zuchy z 11 Gromady Zuchowej „Ekoludki” z Pisar miały zaszczyt wypowiedzenia magicznych słów roty zuchowej obietnicy.
Dla „Ekoludków” dzień ten będzie bardzo ważny i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci. Była to ich nie pierwsza, ale za to najważniejsza zbiórka, która odbyła się wśród wspaniałej i serdecznej społeczności Hufca ZHP Sandomierz.
Złożyć przyrzeczenie zuchowe podczas obchodów Dnia Myśli Braterskej, do tego w Roku Służby to wspaniałe, nowe doświadczenia dla wszystkich zuchów z naszej gromady.
Dzień Myśli Braterskiej to dzień pełen przyjaźni i życzliwości na całym świecie.
Właśnie taki był w Sandomierzu, nie tylko dla naszych zuchów, ale dla wszystkich uczestników „Harc- potyczek”. To była kolejna wspaniała okazja do integracji środowisk harcerskich i zuchowych Hufca Sandomierz. Nasza gromada uczestniczyła już w wielu imprezach organizowanych przez Hufiec Sandomierz i zawsze wracamy do naszych Pisar ze wspaniałymi wrażeniami, za które dziękujemy Komendantce Hufca, dh hm. Ewie Miękinie, całej Komendzie Hufca, wszystkim organizatorom i sympatykom „zuchowania i harcowania”.
dh Mariola Krawczyk
Koncert karnawałowy dla babci i dziadka
Pod takim hasłem 16 lutego odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas I – III przedstawiły program, rozpoczynając go przebojowym utworem, przy którym zatańczyły dziewczynki z pomponami. Podczas uroczystości nie zabrakło pięknych wierszy i życzeń dla gości, którzy licznie przybyli na tę uroczystość. Babcie, dziadkowie oraz rodzice ze wzruszeniem i uśmiechem obserwowali, to co się działo na scenie. Podziwiali ogromny talent młodych aktorów.
Zabawa choinkowa
Zabawa choinkowa
Warsztaty udzielania pierwszej pomocy
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatch udzielania pierwszej pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Podczas ćwiczeń każdy uczeń miał możliwość przeprowadzenia kolejnych czynności wykonywanych w trakcie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Ferie zimowe 18.01. - 31.01.
Gwiazdka w Betlejem
- Gwiazdka w Betlejem
Pod takim hasłem 21 grudnia odbyło się tegoroczne „bajkowe” jak określili je goście, bożonarodzeniowe spotkanie naszej szkolnej społeczności ze środowiskiem lokalnym, rodzicami, dziadkami, władzami i wszystkimi sympatykami szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z uczniami z klas I-IV i kołem teatralnym wystawiły program jasełkowy, w którym Dzieciątko Boże w Betlejem odwiedził św. Mikołaj, a w swoim worku przyniósł dla Dzieciny radość i wesele, zdrowie, pokój na świecie, szczęścia wiele. Przyprowadził tam także gości: Elfy, Reniferki, Panią Zimę, Gwiazdeczki, Bałwanka. Nie mogło oczywiście zabraknąć w Stajence Aniołów, Pasterzy, Trzech Królów i Konfenansjerów. W przedstawieniu wzięły też udział szczęśliwe dzieci, które także odwiedził oraz Zabawki, które im przyniósł: piękną Lalę, Pajacyka, Policjanta i Rycerzyka. Wszyscy aktorzy ku uciesze widzów wspaniale odnaleźli się w swoich rolach. Nie zabrakło w tym przedświątecznym czasie pięknie śpiewanych kolęd i pastorałek. Zaproszeni goście ze wzruszeniem, ale i uśmiechem obserwowali, to co działo się na scenie. A działo się wiele. Było miło, barwnie i w szczególności, że i wspaniała sceneria nawiązywała w swoim akcencie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które tak wszyscy lubimy.
Na zakończenie zuchy z naszej szkolnej gromady zuchowej przekazały na ręce pani dyrektor oraz pana burmistrza Marcina Majchera symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju pochodzące z Groty Narodzenia w Betlejem, przywiezionego od sandomierskich harcerzy.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Maj 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Wszystkie