• KRONIKA SU 2015/16

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 29.09.2015r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydatki do Samorządu przygotowały bardzo ciekawe plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodnicząca: Aleksandra Wojciechowska kl. IV

Zastępca przewodniczącej: Aleksandra Bęczkowska kl. VI

Sekretarz: Aleksandra Gąsowska kl. V

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

W dniu wyborów do Samorządu Uczniowskiego miała również miejsce dyskoteka szkolna z okazji „Dnia Chłopaka” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Celem głównym dyskoteki było uczczenie „Dnia Chłopaka”,  a także: organizacja czasu wolnego, kształtowanie umiejętności odreagowania napięć poprzez taniec, rozwijanie zdolności tanecznych oraz integracja dzieci poprzez nawiązywanie kontaktów i współdziałanie w zabawie.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole  odbył się uroczysty apel. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi. Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski oraz klasa 3 pod okiem p.Marioli Krawczyk.

Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki, w których zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Potem  prowadząca zaprosiła wszystkich zebranych do wysłuchania krótkiego koncertu życzeń.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Okręt, która nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne laurki. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały tort oraz poczęstunek przy kawie.

Zabawa andrzejkowa

W naszej szkole dnia 27.11.2015r. odbyła się  zabawa andrzejkowa.

Zabawę rozpoczęły uczennice z SU: Ola Bęczkowska, Ola Wojciechowska i Ola Gąsowska. Dziewczyny przypomniały skąd wziął się zwyczaj wróżb andrzejkowych.

Przepowiednie  rozpoczęły od wróżby z butami. Potem każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta - bogactwo, różaniec - wskazuje, że zostanie się osobą duchowną). Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości, wyczytać z kart, jaka czeka nas przyszłość, jaki zawód zdobędziemy w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

Nie zabrakło również lania wosku.

Po zakończonych wróżbach uczniowie tańczyli i bawili się przy muzyce. Oprawę muzyczną przygotowali chłopcy z sekcji gospodarczo-porządkowej. Nie obyło się też bez konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z „krzesłami”. Wybraliśmy Gwiazdy i Gwiazdorów naszej zabawy, w kategorii: najciekawszy kostium, piękny śpiew i taniec.

Wspólne zabawy sprawiły nam wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

ZABAWA CHOINKOWA

W ostatnim dniu pierwszego semestru w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. SU przygotował również konkursy. Był m. in. przegląd układów tanecznych przygotowanych przez poszczególne klasy. Wszystkie zespoły zaprezentowały się rewelacyjnie. Podczas imprezy wybrano Miss i Mistera balu. Zostali wyróżnieni uczniowie za najlepsze przebrania. w konkursie "Mam talent" zaprezentowały się Oliwia Trznadel, Natalia Koniarz i Wiktoria Stawiarska. Zabawę choinkowa poprowadziły: Ola Bęczkowska, Ola Gąsowska i Daria Durda. Obsługiwali sprzęt muzyczny i przygotowali utwory muzyczne: Patryk Opala, Patryk Suska, Patryk Łyczak i Kuba Morgaś. Wszystkim dziękujemy za udaną zabawę.

Akcja "Serce dla Hospicjum"

W tym roku pierwszy raz przystąpiliśmy do akcji "Serce dla Hospicjum". Polegała ona na tym, że wykonaliśmy serca techniką origami. Udało nam się zrobić 40 serc, które wysłaliśmy na adres krakowskiego hospicjum dla dzieci. W ten sposób chcieliśmy wspomóc działalność tej placówki. W wykonanie serc włączyli się uczniowie już od drugiej klasy. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie Oli Gąsowskiej.

Dyskoteka szkolna

W dniu 9 lutego SU zorganizował szkolną dyskotekę z okazji kończącego sie w tym dniu karnawału. Uczniowie bawili sie pzry dobrej muzyce przygotowanej przez chłopców klas IV-VI. Serdeczne podziękowanie kierujemy dla pani Wioletty Halat za prowadzenie tanecznej zabawy.

WALENTYNKI

15 lutego w naszej szkole świetowaliśmy Dzień Świętego Walentego. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Rada SU zorganizowała apel, na którym przekazano specjalną Pocztę Walentynkową. szkolni "listonosze" nie narzekali na brak pracy, bo kart walentynkowych było bardzo dużo!!

„GRUNT TO DOBRE WYCHOWANIE”

Uczniowie klas IV-VI w dniu 26 lutego podczas godziny wychowawczej przypominali podstawowe zasady „savoir-vivre”. Uczennice klas IV-VI przygotowały inscenizację na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień,      w stosunku do osób dorosłych oraz rówieśników. Następnie uczniowie odgrywali scenki, w których musieli zastosować przypomniane im zasady. Były to takie zadania jak: przedstawienie kolegi rodzicom,  rozmowa w gabinecie pani dyrektor, składanie życzeń, wręczanie kwiatów, prezentów, a także nakrywanie do stołu. Uczniowie przedstawili także, jak należy się ubrać na odpowiednią okazję. Zaprezentowali stroje na wizytę u cioci, wyjście do teatru, strój dyskotekowy oraz sportowy.