Szanowni Rodzice, Drodzy Seniorzy i Kochani Uczniowie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam zdrowia, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego Alleluja. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz SU PSP w Pisarach
Usługi indywidualnego transportu door-to-door w gminie Ożarów
Burmistrz Ożarowa informuje, że w związku z pozyskanym na realizację projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” dofinansowaniem w wysokości 380.830 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‐2020 od dnia 1 marca uruchamia bezpłatną usługę transportową door-to-door dla mieszkańców gminy Ożarów, którzy:
- ukończyli 18 rok życia,
- i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważne,
- lub nie posiadają orzeczenia, ale ze względu na wiek lub stan zdrowia mają ograniczoną sprawność.
Osoba z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności będzie mogła korzystać z usługi wraz z opiekunem lub psem asystującym. Dodatkowo pomocy udzielać może asystent zatrudniony na potrzeby projektu.
Usługa transportowa zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej, zdrowotnej i kulturalnej.
Dzięki usłudze dotarcie do urzędu, biblioteki czy rehabilitanta stanie się prostsze.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:
- dzwoniąc pod numer telefonu: 798 853 950
- wysyłając maila na adres: doortodoor@ozarow.pl lub sekretariat@opsozarow.pl
- osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ożarowie, ul. L. Mazurkiewicza 19; lub w Dziennym Domu „Senior Plus” ul. Kościuszki 16.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowie: www.opsozarow.pl i Urzędu Miejskiego w Ożarowie: www.ozarow.pl
Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie świadczenia usług transportu door-to-door zamieszczonym w zakładce „Usługi indywidualnego transportu door-to-door w gminie Ożarów”.
Zdrowo i kolorowo w wiosnę - ABC ZDROWIA
Drugi dzień projektu " Zdrowo i kolorowo w wiosnę - ABC ZDROWIA" I POKAZ MODY, wiosenne stylizacje w oddziale przedszkolnym
20
Zdrowo i kolorowo w wiosnę - ABC ZDROWIA
Wiosenny pokaz mody uczniów z kl. I-lll w ramach naszego projektu 'Zdrowo i kolorowo w
wiosnę "
7
Witaj wiosno !!
Nasze Przedszkolaki również powitały Wiosnę !
4
Witaj wiosno !!
Uczniowie klas I-III zdalnie ale razem pożegnali zimę
10
Bardzo ważne!
Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Dla przypomnienia:
Zgodnie z art. 44k ust. 1 ustawy o systemie oświaty uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na tych zajęciach przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w okresie, za który przeprowadzana jest klasyfikacja. Uczeń nieklasyfikowany z powodu usprawiedliwionej nieobecności może zdawać egzamin klasyfikacyjny. Uczeń nieklasyfikowany z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności może zdawać egzamin klasyfikacyjny za zgodą rady pedagogicznej. By uczeń mógł być nieklasyfikowany muszą zatem wystąpić łącznie dwie przesłanki: absencja na zajęciach powyżej 50% oraz brak ocen umożliwiających nauczycielom ustalenie ocen klasyfikacyjnych.
Aby nie dopuścić do takiej sytuacji bardzo proszę o systematyczne łączenie się na zajęcia zdalne oraz wywiązywanie się z zadanych prac, które są podstawą do wystawiania ocen bieżących stanowiących podstawę klasyfikacji.!!!
W przypadku nieobecności ucznia na zajęciach, prosimy Rodziców o każdorazowe usprawiedliwianie tej nieobecności u wychowawcy klasy. Za nieobecność na lekcji uważa się także zalogowanie się do zdalnego nauczania a następnie brak aktywności i wyłączona kamerka.
Nasze przedszkolaki odbyły wirtualną podróż po Układzie Słonecznym
"Kosmos w słoiku"
Nasze kosmiczne pojazdy !
W poczet 11 Gromady Zuchowej Ekoludki przyjęliśmy dzisiaj 8 nowych zuchów
!! Powrót do nauki zdalnej !!
Uczniowie klasy ósmej mają możliwość konsultacji na terenie szkoły indywidualnie lub w małych grupach - po wcześniejszym zgłoszeniu u wychowawcy.
Wychowanie do życia w rodzinie -realizacja klasa IV, VII - 2 półrocze
Informacje dla rodziców na temat przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie.
—— Treści programowe zajęć WDŻ są przeznaczone do realizacji w pięciu klasach: od IV do VIII. Ich realizacja stanowi spójną całość z pozostałymi działaniami wychowawczymi i profilaktycznymi szkoły, a w szczególności:-wspiera wychowawczą rolę rodziny,- promuje integralne ujęcie ludzkiej seksualności tj. z uwzględnieniem wiedzy o rozwoju fizycznym, jak również psychicznym, emocjonalnym, społecznym i moralnym,- kształtuje postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne,- wzmacnia charakter ucznia oraz kształtuje prawidłowe relacje rodzinne i społeczne.
Celem zajęć będzie m.in.:
- ukazywanie wartości rodziny w życiu osobistym człowieka,- okazywanie szacunku innym ludziom, docenianie ich wysiłku i pracy, przyjęcie postawy szacunku wobec siebie,
- pomoc w przygotowaniu się do zrozumienia i akceptacji przemian okresu dojrzewania; pokonywanie trudności okresu dorastania,
- kształcenie umiejętności przyjęcia integralnej wizji osoby; dokonywanie wyborów i urzeczywistnianie wartości służących osobowemu rozwojowi; kierowanie własnym rozwojem, podejmowanie wysiłku samowychowawczego zgodnie z uznawanymi normami i wartościami; poznawanie, analizowanie i wyrażanie uczuć; poznanie możliwości rozwiązywania problemów;
-pozyskanie wiedzy na temat organizmu ludzkiego i zachodzących w nim zmian rozwojowych w okresie prenatalnym i postnatalnym oraz akceptacja własnej płciowości; kształtowanie postawy obrony własnej intymności i nietykalności seksualnej oraz szacunku dla ciała innej osoby,
-uświadomienie i uzasadnienie potrzeby przygotowania do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny,
- pozyskanie wiedzy na temat korzystania ze środków przekazu, w tym z Internetu, w sposób selektywny, umożliwiający obronę przed ich destrukcyjnym oddziaływaniem,
Treści nauczania sformułowane w języku wymagań zostały podzielone na sześć działów: rodzina, dojrzewanie, seksualność człowieka, życie jako fundamentalna wartość, płodność, postawy.
----------------------------------------------------
Plan lekcji prowadzonych przez komunikator ZOOM
Plan lekcji prowadzonych przez komunikator ZOOM
Z okazji Dnia Kobiet !
W poszukiwaniu wiosny
- 2
Mój przyjaciel KOT
- 6
Nasze przedszkolaki potrafią wyczarować kolorowe kwiatki
Regulamin Zdalnego Nauczania
Załącznik nr 1
do zarządzenia Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
w Pisarach
nr 05/2020
Regulamin zdalnego nauczania
w Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach
W związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa i w związku
z tym ograniczeniem funkcjonowania podmiotów systemu oświaty
Na podstawie
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. u. z 2020 r., poz. 493)
- Rozporządzenie Ministra edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie, COVID-19 (Dz. U. z 2020 r., poz. 492)
W celu zapewnienia właściwego i skutecznego funkcjonowania szkoły w tym okresie, zobowiązuję wszystkich pracowników szkoły do przestrzegania regulaminu organizacji i pracy szkoły:
§ 1
Postanowienia ogólne
Regulamin kształcenia na odległość określa:
- Sposób i tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania i zasad nauczania oraz oceniania na odległość.
- Sposób współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowania przez niego współpracy z uczniami i rodzicami (w tym sposób konsultacji z rodzicami).
- Zasady ustalania tygodniowego zakresu treści nauczania w poszczególnych oddziałach.
- Sposób dokumentowania realizacji zadań szkoły.
- Możliwość modyfikacji szkolnego zestawu programów nauczania.
- Sposób monitorowania postępu uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy
i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów oraz rodziców postępach ucznia w nauce i uzyskanych przez niego ocenach.
- Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, egzaminu semestralnego i sprawdzianu wiadomości
i umiejętności oraz warunki ustalania rocznej oceny klasyfikacyjne zachowania.
§ 2
Postanowienia szczegółowe
1. Sposób i tryb realizacji zadań szkoły w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania:
- W czasie ograniczenia funkcjonowania szkoły, związanym z zagrożeniem epidemiologicznym, nauka jest realizowana na odległość.
- Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić nauczycieli, uczniów i rodziców, w jaki sposób będzie wyglądała nauka zdalna.
- Wszystkie lekcje wynikające z ramowych planów nauczania będą odbywać się na odległość.
- Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, platformy www.epodręczniki.pl, Centralną i Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
- Nauczyciel może prowadzić również lekcje za pomocą odpowiednich platform, wykorzystując połączenia głosowe lub głosowo-wizyjne.
- Uczniowie, którzy nie mogą wziąć udziału w lekcji on-line, zobowiązani są do zapoznania się z materiałem danej jednostki lekcyjnej oraz uzupełnienia notatki - tak jak w przypadku nieobecności na lekcjach stacjonarnych. W zajęciach on –line uczestniczą tylko uczniowie danego oddziału. Wyjątek mogą stanowić zajęcia specjalistyczne np. logopedia, zajęcia z psychologiem.
- Każdy nauczyciel zobowiązany jest do zamieszczenia materiałów pomocniczych za pośrednictwem strony www szkoły, indywidualnych kont uczniowskich.
- Każdy nauczyciel po ustaleniach z rodzicami może wybrać inny sposób kontaktu z uczniami (mailing, SMS, Messenger).
- Formy pracy z uczniami z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego czy posiadającego opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej powinny uwzględniać zalecenia wynikające z w/w dokumentów (m.in. wydłużenie czasu pracy).
- Nauczyciel przedmiotu ma za zadanie stale monitorować korzystanie przez uczniów z zamieszczanych materiałów, a w razie problemów z dostępem do tych pomocy, niezwłocznie powiadomić wychowawcę klasy ,który w razie potrzeby informuje Dyrekcję szkoły.
- Odrabianie lekcji i zapoznanie się przez ucznia z zadanym materiałem jest obowiązkowe dla każdego ucznia. Jeśli uczeń ma problem z dostępem do komputera czy Internetu, to fakt ten należy zgłosić do wychowawcy klasy, celem ustalenia innej formy dostarczenia niezbędnych materiałów. Kolejno wychowawca jest zobowiązany zgłosić taką informację dyrektorowi szkoły i ustalić z poszczególnymi nauczycielami formę przekazania materiałów do nauki.
2. Sposób współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowania przez niego współpracy z uczniami i rodzicami:
- Dyrektor szkoły stale koordynuje współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami.
- Wszystkie problemy zgłaszane przez uczniów czy rodziców powinny być zgłaszane do dyrektora szkoły.
- Nauczyciel zobowiązany jest do regularnego odczytywania wiadomości wysyłanych przez dyrektora poprzez e-dziennik, maila, wiadomość sms i w razie potrzeby bezzwłoczne odpowiedzenie na informacje.
- Nauczyciel pracując zdalnie, jest w stałej gotowości do pracy w ustalonych przez Dyrektora szkoły ramach czasowych pracy zdalnej.
- Możliwe jest przeprowadzanie zebrania rady pedagogicznej na odległość, za pomocą wyznaczonej przez dyrektora platformy komunikacyjnej (obecność nauczycieli podczas takiej rady pedagogicznej będzie sprawdzona poprzez odczytanie listy i zapisanie przez protokolanta obok nazwiska uczestnika obecności podczas takiego spotkania).
- Wychowawca czuwa nad prawidłową dostępnością uczniów do zamieszczanych przez nauczycieli materiałów i utrzymuje stały kontakt z uczniami i rodzicami ze swojej klasy. O każdym zgłaszanym przez rodziców i uczniów problemie powinien bezzwłocznie zawiadomić dyrektora szkoły.
- Każdy nauczyciel powinien być dostępny dla uczniów i rodziców w godz. od 8.00 do 15.00 i jest zobowiązany do odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów i rodziców poprzez e-dziennik czy inne komunikatory, na których ustalił sposób kontaktu z uczniami i rodzicami.
- Uczniowie mają prawo zadawać pytania do zamieszczonych tematów i zadań, a nauczyciel powinien na każde z nich odpowiadać i pomóc uczniowi opanować zadany materiał.
- Nauczyciel, który nie ma dostępu do komputera czy Internetu, zobowiązany jest do korzystania w placówce ze szkolnego sprzętu.
- Praca nauczycieli specjalistów, nauczyciela bibliotekarza, oraz nauczycieli świetlic:
a) terapeuci, logopeda, doradca zawodowy– pełni dyżury w określonych przez siebie terminach z użyciem wybranego komunikatora oraz będą dostępni poprzez elektroniczną pocztę służbową i e-dziennik oraz wykonują zdalnie powierzone przez Dyrektora szkoły zadania.
b) Nauczyciel bibliotekarz – wykonuje zdalnie powierzone przez Dyrektora szkoły .
- Nauczyciel świetlicy pracuje według ustaleń z dyrektorem szkoły, współpracuje i wspiera wychowawców oddziałów edukacji wczesnoszkolnej.
3. Zasady ustalania tygodniowego zakresu treści nauczania w poszczególnych oddziałach:
- Lekcje z poszczególnych przedmiotów zadawane będą tylko i wyłącznie w tych dniach, w których występują w aktualnym planie lekcji nauczania zdalnego.
- Zadania z poszczególnych przedmiotów powinny być tak dobrane, żeby czas ich wykonania nie przekraczał 45 minut.
- W ciągu jednego dnia możliwe jest naprzemiennie kształcenie z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia. Zajęcia powinny uwzględniać możliwości psychofizyczne ucznia, jego wiek i etap edukacyjny.
- Każdy nauczyciel jest zobowiązany zapisać zadanie domowe, sprawdziany w komunikatorze przy dniu, w którym faktycznie lekcja ma się odbyć. Wszystkie zadania i lekcje wprowadzone do dziennika muszą być zgodne z planem podanym wychowawcom.
4. Sposób dokumentowania realizacji zadań szkoły:
- Nauczyciel zobowiązany jest do:
- regularnego odnotowania tematu lekcji w każdym dniu wynikającym z planu lekcji, co będzie traktowane jako potwierdzenie obecności w pracy,
- odnotowania w dzienniku planowanego sprawdzianu, kartkówki czy innej formy sprawdzenia wiedzy uczniów – sprawdzian 7 dni wcześniej, inne formy minimum na 2 dni wcześniej,
- obecności na zebraniach rady pedagogicznej (prowadzonych stacjonarnie i online),
5. Możliwość modyfikacji szkolnego zestawu programów nauczania:
- Szkolny zestaw programów nauczania oraz podręczników może zostać uzupełniony o e-podręczniki, e-ćwiczenia i inne wykorzystywane materiały pomocnicze do kształcenia na odległość.
- Każdy nauczyciel korzystający z e-podręczników lub e-zasobów, zobowiązany jest przesłać taką informację do Dyrektora szkoły.
6. Sposób monitorowania postępu uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy
i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów oraz rodziców
o postępach ucznia w nauce i uzyskanych przez niego ocenach:- Podczas pracy na odległość, każdy nauczyciel ma prawo oceniać ucznia z zadawanych prac i sprawdzać jego wiedzę w postaci pytania, kartkówki, sprawdzianu, testu czy internetowego quizu zgodnie z PZO.
- Każdy sprawdzian, test, quiz czy kartkówka muszą być odnotowane w dzienniku z odpowiednim wyprzedzeniem (sprawdzian na 7 dni przed, a pozostałe formy na 2 dni przed), żeby umożliwić każdemu uczniowi zorganizowanie dostępu do komputera i Internetu w wyznaczonym czasie.
- Nauczyciel każdorazowo przy zamieszczeniu zadania na odpowiedniej platformie, zobowiązany jest do załączenie informacji w jakiej formie będzie kontrolował jej wykonanie (wysłanie załącznika, zdjęcia, czy odłożenie do teczki w celu dostarczenia do szkoły po powrocie do nauczania stacjonarnego).
- Wszystkie oceny powinny zostać wpisane do e-dziennika w terminie maksymalnie do 5 dni od oddania wykonanej pracy przez ucznia.
- Uczeń ma prawo zgłosić nieprzygotowanie zgodnie z obowiązującym przedmiotowym systemem oceniania,
- Uczeń nieobecny podczas sprawdzianu czy zapowiedzianej kartkówki zobowiązany jest do kontaktu z nauczycielem i ustalenia nowego terminu lub innej formy zaliczenia,
- Uczeń, który nie zgłosił problemów technicznych i nie wykonał zadanych prac może otrzymać ocenę niedostateczną.
- Na podstawie logowań ucznia przez komunikator oraz systematycznego przesyłania wykonanych zadań nauczyciel może ocenić aktywność ucznia,.
- W jednym tygodniu mogą być maksymalnie trzy sprawdziany w danym oddziale lekcyjnym. W danym dniu może być tylko jeden sprawdzian, jedna kartkówka.
- W oddziałach 4-8 ocenianie odbywa się zgodnie z WZO oraz PZO.
7. Warunki i sposób przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, egzaminu semestralnego i sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki ustalania rocznej oceny klasyfikacyjne zachowania:
- Niniejszy punkt regulować będą odrębne przepisy (Statut szkoły).
Zapisy do klasy I
Bal karnawałowy !
Nowa galeria Bal karnawałowy ! została dodana do albumu fotograficznego
7
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Maj 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Wszystkie